FK Fortuna Oslo me nji fitore të ëmbel, 1-0

Futbollistet e Fortunes ja shkaktuan ekipit latin-amerikan, Andesit, humbjen e parë. Siç pritej, ishte një luftë e ashpër kundër nji ekipi si nuk kishin interes për të lujtur futboll. Skuadra me lojtaret kuq e zi zhvilluan nji ndeshje nga zemra dhe u treguan ma te fortë. Gollëshenuesi për Fortunen ishte Flamuri. Mesfushori i Fortunes shenoj nji gollë te bukur nga 18 metra ne pjes te parë.

Reklamer

Om tifozatfortunes

Vend takimi për Tifozat e ekipit Fortuna FK Oslo
Dette innlegget ble publisert i Uncategorized. Bokmerk permalenken.

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Google+-bilde

Du kommenterer med bruk av din Google+ konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

w

Kobler til %s