Benjamin Xhemajli: Një kapiten krenar

Benjamin Xhemajli, 19 vjeqar dhe kapiten i skuadres FK Fortuna Oslo.

Benjamin, urime me sheritin si kapiten i skuadres. Ju keni një rol të rëndësishëm dhe kjo është një përgjegjësi e rëndë për një lojtar i ri, si te duket? Faleminderit për ftes. Është e vërtetë se kam një përgjegjësi te madhe. Unë jam krenar për besimin që kam fituar dhe jam shumë i motivuar për detyrën.

Ti u inkuadrove ne klub mbas nji kohe te formimit te klubit. Si keni ardhur në kontant me klubin? Dëgjova shumë për ekipin nga para nga miqtë dhe të njohurit, ajo dukej si një ekip që mund të ofroj disa sfida që unë isha duke kërkuar. Miqësia e klubit dukej unike dhe ata kishin një trajner ambicioz. Kjo ishte një arsye e rëndësishme dhe e vendosa të transferohem ne skuader.

Cilat ishin pritjet tuaja për ekipin dhe si te priten lojtaret? I falenderoj të gjithë lojtaret dhe organizatoret e klubit. Me kan pritë shumë mirë dhe kam bërë shumë shokë të rij. Jamë shumë i kënaqur.

Si është komunikimi me trajnerin e skuadres? Haziz ka një komunikim shumë të mirë me mua, duke folur për ide të reja dhe mund të flas me ta për të gjitha. Është nji trajner me ambicione të mëdhaja për klubin dhe është i pëlqyer nga të gjithë lojtaret e grupit.

Ju keni filluar sezonin shumë mirë dhe te premten duke pritur një lojë të lartë kundër Andes. Sa e rëndësishme është kjo luftë dhe a jeni pregaditur special për ndeshje?
Për ne të gjitha ndeshjet janë të rëndsishme dhe nuk jemi pregaditur special për ketë ekip. Nuk mendojm për ekipet tjera dhe kush është kundershtari. Ne kemi deshir të luajm lojen tonë dhe të tregojm se jemi ne gjendje të fitojm gjdo ndeshje, pa marr parasysh kushë është kundershtari.

Ju keni edhe një ekip me lojtar të ri nga mosha 5-8 vjet. A do të kontribon aty? Si kapiten, unë kam dëshi për të kontribuar në të gjitha nivelet për klubin. Unë shpresoj se unë dhe shokët e ekipit tim mund të jemë modelë e mirë për zhvillimin e këtyre lojtarëve.

Në fund Benjamin të falenderojm edhe nji herë për mundsin si na takove për një intervist dhe të dëshirojm sukses. Falminderit, shpresoj si të ju shoh neser ne lojë. Kjo është një motivim i madh për ne për të parë kaq shumë spektatorë në mbështetje të ekipit. Mos harroni, ju nuk mbështetni vetëm 11 lojtarë, por një popull të tërë.

Reklamer

Om tifozatfortunes

Vend takimi për Tifozat e ekipit Fortuna FK Oslo
Dette innlegget ble publisert i Uncategorized. Bokmerk permalenken.

Ett svar til Benjamin Xhemajli: Një kapiten krenar

  1. Haziz sier:

    Benjamin Xhemajli eshte nje nder lojtaret qe kane ardhe me se voni ne Fortuna por ai me punen e vet dhe sjelljet e veta e fitoje epitetin e lojtarit lider i ekipit. Per keto merita ai e fitoje besimin e trajnerit dhe u zgjedh kapiten i ekipit FK Fortuna Oslo.
    Une si trajnere i deshiroje Benjaminit suksese si kapiten i Fortunes.

    Zgjedhja e Benjaminit si kapiten tregon se klubi Fortuna eshte klub i hapur (jo-klanor) dhe lojtaret e rinje mund te i arrisin qellimet e tyre me pune dhe sjellje te mire:)-

    Pershendes lojtaret dhe tifozet e Fortunes:)-

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Google+-bilde

Du kommenterer med bruk av din Google+ konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

w

Kobler til %s