Informim: Fortuna per femijet

FK FORTUNA OSLO PER FEMIJE

Ne muajin mars menjehere pas shkrirjes se bores filluan ushtrimet per femije.

Siq e kishim ne plane Fortuna filloje ushtrime edhe per femije te moshes 5-8 vjeq, plus minus. Qellimi i ushtrimeve ne kete moshe eshte qe femijet Shqiptare te jene ne aktivitet sebashku dhe te zhvillohet talenti i tyre si futbollist. Tani po po behen gati tre muaj nga treningu i pare me femije. Per trajneret eshte nje kenaqesi kur i sheh femijet qe perparojne nga dita ne dite ne futboll.

Deri me tani interesimin per ushtrime e kane tregue 11 femije te ketyre moshave. Qysh ne fillim te karrieres futbollistike shihen se disa femije kane talent futbolli.

Foto: Ne kembe nga e djathta jane: Leoniti, Bajrami, Luan K, Besarti, Abushi. Ulur nga e djathta: Alberti, Luan A. Aldini, Elioni. Mungojne: Azem Hoti dhe Blerim Hasanaj.

Fortuna e ka ne plane qe te marre pjese ne turnire me keta femije. Do te jete kenaqesi qe nje ekip femijesh Shqiptare do merr pjese ne turnire kunder femijeve Norvegjez. Kjo eshte hera e pare qe femijet Shqiptare jane te organizuar ne kete menyre.

Fale sponsorit Nexhat Kaloshi tani ekipi i femijeve duket sikur te ishte nje ekip profesionist. Nexhat Kaloshi i sponsoroje fanelat e femijeve dhe per femijet ky ishte nje gezim i madh.

Proud to be albanian

Femijet dhe prinderit e falemenderojne sponsorin per kete akt te madh human. Nese ndonje prind ka deshire qe te e lajmeroje femijen e vet ne aktivitete te Fortunes eshte i mireseardhur.

Me pershendetje sportive,

FK FORTUNA OSLO

Reklamer

Om tifozatfortunes

Vend takimi për Tifozat e ekipit Fortuna FK Oslo
Dette innlegget ble publisert i Uncategorized. Bokmerk permalenken.

2 svar til Informim: Fortuna per femijet

 1. Alushi sier:

  Te lumt o Haziz. Kjo ështe krenari për të gjith shqiptaret ne Osllo. Suksese

 2. Haziz sier:

  Pershendetje Alush.
  Falemenderit per fjale te mira. Po mundohemi te bejme diqka te mire per femijet Shqiptare.
  Kur je ne vend te huaj dikush duhet te te merr pergjegjesi te punoje me rinine Shqiptare. Ata nga Kosova ose Shqiperia nuk mund te vine te punojne me keta femije! Ne ketu duhet te e bejme kete.
  Ne po mundohemi te e japim maksimumin ne aspektin sportiv per femijet dhe rinine Shqiptare ne Norvegji!

  Me respekt
  Hazizi

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Google+-bilde

Du kommenterer med bruk av din Google+ konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

w

Kobler til %s