Intervist me lojtarin Dardan Tafili

Ne takuam lojtarin Dardan Tafili për nje intervist speciale në Tifozat e Fortunes. Të pakten kështu është shprehur gjatë bisedes në kafen «SjakkMatt» ne Oslo me daten 12.mai.

 • Mirëdita Dardan. Urime për një fillim të madh për sezonin e parë e ekipit në sistemin e ligës. Si është atmosfera në ekip? «Faliminderit për ftes, është knaqsi të jemë ketu me ju. Atmosfera ne ekip është ne nji nivel te lart, ku ka respekt te duar nga trajnerit dhe ndaj lojtarve».
 • Cilat janë pritjet sportive tuaja për ketë sezon? «Me ju tregu te verteten jemi nje ekip e re qe do te tregon suksese gjat lojrave kampionale. Jemi nje qe e meritojm te luajm me nji lig me te larte, po kuptohet se gjdo fillim asht i rend por do ti perballojm situates».
 • Ju e veshni numrin e famshëm 10 ne ekip. Duke pasur parasysh se emra si Maradona dhe Messi kanë perdorur ketë, ju ndjeni përgjëgjsi shtesë per ekipin? «Po eshte e vertet se kam simpati ndaj Maradones dhe Messit dhe e pelqej lojen e tyre. Unë do ta jep maksimumin ne loj për Fortunen».
 • Dardan, ti je tregu edhe si nji gollashenues për ekipin, mendon si të arritesh gollashenuesi më i miri i ekipit? «Me të vertet luftoj për te qenë gollashenuesi i parë, por kjo nuk është një obsesion. Me rendesi është të i fitojm, kush i jepi gollat nuk është me rendesi».
 • Ju keni marrë nji trajner me provoj të gjëra nga shtresa të ndryshme në sistemin e ndarjës ne Norvegji, sa e rendsishme per ekip është si e keni nji trajner si Hazizin? «Me ket duhet te ju tregoj se trajneri Hazizi eshte nje trajner i kvalifikuar dhe eshte shum i sinqert ndaj gjithe lojtarve te klubit. Meriton gjdo lavdata edhe nuk ban dallime ndaj lojtarve. Ne jemi shumë te knaqur me trajner dhe i deshiroj suksese».
 • Si ka qen mbështetja për ekipin deri tash? «Se pari falenderojm organizatoret  qe kan dhan për formimin e klubit Fortuna, por ne presim qe klubi Fortuna te ndihmohet nga sponzoret dhe nga antaret te klubit. Por gjithëashtu falenderojm publikun tonë te dashur qe na perkrahin gjat lojrave te kampionatit. Falenderojm edhe stafin e Tifozave te Fortunes».
 • A ki ndonje propozim për lojtar te ri si kan deshir të vin ne klub? «Dera eshtë e hapur për lojtar te ri. Sebashku do të bahem nji ekip kompakt dhe do ta jepin maksimumin për ekip dhe shqiptaret ne Norvegji».
 • Jeni nji grup shumë i mirë dhe gjat ushtrimeve keni shumë hajgare. Kush eshtë humoristi ma i madh ne klub? «Të gjithë lojtaret kan humorin nivel. Jemi të gjithë shokë dhe jam i krenuar si jam pjes e kti ekipi. Humoristat me te mdhaj ne ekip mas mendimit tim jan Flamuri, Denisi dhe Irfani. Janë djelmosha dhe te rendsishem për ekipin».
 • Dardan, se fundi, fjala eshtë e juaja? «Ju falenderoj shum si me keni kerkuar, edhe pse eshte hera e parë si po jepi intervist, ndoshta edhe kam ber gabime, po kam besim si do ti pranoni gabimet e mija. Ju uroj suksese dhe shpresojm si do të ju shoh ju dhe të gjithë shqiptaret ne lojat tona».

Faliminderit shumë Dardan. Te urojm sukses gjat sezonit dhe si te vazhdos ti te lufton per Fortunen ne do të vazhdojm si gjdo herë. Fortuna Fortuna. Fortuna esthë e jona!


Reklamer

Om tifozatfortunes

Vend takimi për Tifozat e ekipit Fortuna FK Oslo
Dette innlegget ble publisert i Uncategorized. Bokmerk permalenken.

Ett svar til Intervist me lojtarin Dardan Tafili

 1. Fatih sier:

  Bravo. Edhe ne jemi shum te gezuar qe kemi nje lojtar si Dardani ne ekip.

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Google+-bilde

Du kommenterer med bruk av din Google+ konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

w

Kobler til %s